17 stycznia miało miejsce wydarzenie organizowane przez Drogowskaz Mistrzostwa Finansowego, w którym miałem przyjemność brać udział jako prelegent.

Moim zadaniem było opowiedzieć o mojej historii oraz zainspirować początkujących przedsiębiorców do działania.

Pomyślałem, że oprócz wiedzy, jaką mogę przekazać, stworzę również narzędzie, które będzie dodatkiem do mojego wystąpienia i czymś, co może towarzyszyć na początku drogi przedsiębiorcy.

Tak właśnie powstała #aplikacja, która ma pomóc początkującym przedsiębiorcom w sprawdzeniu ich pomysłu na biznes. Aplikacja nazywa się #zanimzaczniesz i można ją pobrać tutaj: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.zanimzaczniesz

Zdarza się, że osoby, które chcą zacząć swoją przygodę z przedsiębiorczością, najpierw zakładają działalność gospodarczą lub spółkę z o.o., a dopiero później pracują nad przygotowaniem oferty, wyglądu, nazwy, loga, planami rozwoju, marketingiem, nawiązywaniem współpracy itp., co powoduje, że od samego początku walczą z kosztami, a zarabiać zaczynają po kilku miesiącach.

Po to właśnie powstała ta aplikacja. Ma za zadanie pomóc przygotować wszystkie elementy, które należy wykonać przed założeniem działalności gospodarczej po to, by od samego początku skupić się na sprzedaży i rozwoju, a nie walczyć o koszty i skupiać na nich całą uwagę.

Film, który przygotowałem nie przedstawia mojego wystąpienia, tylko omawiam w nim moje odczucia, przygotowania, stres i przemyślenia.

Od początku mega się stresowałem, ale wiedziałem, że chce opowiedzieć swoją historię w prosty i naturalny sposób. Chociaż na początku myślałem, że nie wyszło to tak, jak chciałem, jednak po oglądnięciu filmiku i usłyszeniu kilku miłych słów pomyślałem, że nie było tak źle i poczułem mega kopa do działania. 

Organizacja była na bardzo wysokim poziomie oraz ok. 200 osób, które wysłuchały mojej prelekcji sprawiło, że moja pewność siebie wzrosła i wiem, że to, co przekazałem i stworzyłem dało konkretną wiedzę.